Kasiinohoones võib kunsti leida nii sees- kui väljaspool

Kunstinäitused ei kuulu enam ammu ainult galeriidesse ja muuseumitesse, inimesed soovivad ilu näha igal pool enda ümber, eriti kohtades, kuhu nad niisama ei satuks. Ehk on üllatav lugeda, et üks viis, kuidas pandeemiapõntsu saanud füüsilised kasiinod proovivad uusi kliente külastama kutsuda, on kasiinode kunstiväärtuse tõstmine.

 

Võtame näiteks maailma vallutanud kunstiinstallatsiooni Beyond Van Gogh, mis toob kunstihuvilisteni üle kolmesaja Madalmaade kunstniku teose, projekteeritud seintele, lagedele ja põrandatele. Kuigi kunstiprogrammi näidati suuresti galeriides, võtsid võõrustajatena programmist osa ka näiteks Atlantic City ja Las Vegase kuulsad kasiinod. 

 

Online kasiinode populaarsuse tõusuga proovivad nemadki kliente tõmmata lisaks boonustele ka kaunite mänguelamuste pakkumisega. Kui soovid tutvuda Eesti parimate e-kasiinode boonuste ja pakkumistega, külasta playin.ee/tasutaspinnid/ ning leia just see mänguleht, mis sinu kunstimeelt rahuldab. Siiski jätka ka lugemist, et tutvuda maailma kasiinodes pakutava kunstiga. 

Milliste kuulsate kunstnike teoseid võib eri kasiinodes leida?

Kui olete näinud pilte või suisa ise külastanud mõnda maailmakuulsat kasiinot, võib teravam silm kasiino uhkete dekoratsioonide hulgas märgata tuttavat kunstiteost. Toome mõned näited:

 

  • Bellagio kasiino Las Vegases on oma kunstigaleriis näidanud teoseid maailmatuntud kunstnikelt nagu Monet, Picasso, Andy Warhol ja Titian.
  • Palms Casino Resort, mis asub samuti Las Vegases, on oma seintele paigutanud teoseid kunstnikelt nagu neo-ekspressionist Jean-Michel Basquiat, USA maalija ja fotograaf Richard Prince ja popkunsti kuningas Andy Warhol, lisaks figureerivad seintel ka tänavakunsti teosed.
  • The Hippodrome Londonis pakub kohalikele kunstnikele võimalust oma teoseid kasiino seintel näidata ja lisaks on seal residendina digikunstnik Thomas D Gray, kes loob suuremõõtmelisi valgusinstallatsioone.

 

Näited on veel ja veel, see on ainult väike valik laias maailmas pakutavast. Üllataval kombel peavad nii kasiinoomanikud kui kunstigaleriide ja -muuseumite omanikud sellist koostööd positiivseks. Las Vegase suuremate kunstisaalide omanikud väidavad, et külastatavus tõuseb lakke peale seda, kui lähedal asuvates kunstiteoseid näitavates kasiinodes on toimunud suurüritused. Põhjuseks peetakse inimeste ootamatut enda sees kunstihinge leidmist ning galerii külastamine on suurepärane viis saada korralik elamuste kõhutäis peale kasiinos nähtud kunsti suupistet.

Kasiinohoone võib samuti kanda kunstilist väärtust

Ehkki Eestis ei panda olulist rõhku kasiinode välisilmele – meie kasiinod on alles noored võrreldes Kesk- ja Lõuna-Euroopa sajandivanuste või vanemate kasiinodega – on Euroopas mitmeid suurepärase arhitektuuri ja sisekujundusega kasiinosid. 

 

Üks eksklusiivsemaid ja luksuslikumaid klassikalisi kasiinosid kogu maailmas on Monaco linnriigis asuv Monte Carlo kasiino. Kasiino on välimuselt kuningliku suvekodu moodi ja seda ümbritseb suurepäraselt hooldatud ilupark koos purskkaevude ja skulptuuridega. Hoone on aina imetlusväärsem, mida pikemalt seda vaadata: freskod, reljeefid, skulptuurid ja karüatiidid (naisekujuline hoone tugisammas) on ainult mõned näited hoone klassikaliselt kaunist välisilmest. Hoone ruumid on dekoreeritud kulla ja pronksiga, osades saalides on näha imeheas seisukorras aastasadu vana mööblit ning marmorsambad paistavad igas ruumis silma.

 

Lõuna-Saksamaal, otse Prantsuse piiri lähedal Baden-Badeni linnakeses asub Saksamaa vanim aktiivne kasiino, mis järgmisel aastal tähistab oma teise aastasaja möödumist. Kurhaus on ehitatud valgest marmorist ning sedagi ümbritseb suurepäraselt hoolitsetud park. Silma hakkavad esimestena korintose stiilis sambad ning sissepääsu kohal asuv hiigelfresko, sisse astudes leiab mängija end saksa neoklassitsismi tippteosena mõjuvatest ruumidest. Hoonest on inspiratsiooni saanud vene kirjanduse superstaar Fjodor Dostojevski, kes loos teose “Mängur” peale Baden-Badeni külastust. Samuti on Saksa filmistaar Marlene Dietrich kutsunud Kurhausi maailma kaunimaks kasiinoks. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *